Plébániai hirdetések | Mennybemenetel ünnepe

2024.05.12

május 14.
10 óra Turbéki Szociális Otthon Imaterem-, emléktábla-megáldás, püspöki szentmise

május 15.
10 óra Mozsgó, Magdó József temetése
11 óra Mozsgó Húsfeldolgozó-megáldás
17.30 Szigetvár, Szt. Rókus litánia
18 óra szentmise
18.45 szigetvári plébánia Mécses Imacsoport találkozója

május 16.
7 óra Szigetvár, Szt. Antal szentmise
9 óra Szigetvár, Idősek O. igeliturgia
9.30 szigetvári plébánia Baba-mama klub
10 óra Mozsgó, Szoc. O. igeliturgia
18 óra szigetvári plébánia Házashétvége 4. csoport

május 17.
7 óra Szigetvár, Szt. Antal szentmise
10 óra Szigetvári Kórház beteglátogatás
16 óra Szentlászló litánia
18 óra Szigetvár, Szt. Antal litánia
18 óra szigetvári plébánia Férfitalálkozó

május 18.
9 óra Horváthertelend-Hollófészek kirándulás
21 óra Szigetvár, Szt. Antal Orgonák éjszakája – koncert (Filharmónia)

május 19. Pünkösd-vasárnap
9 óra Mozsgó szentmise
10.30 Szigetvár, Szt. Antal szentmise keresztelővel
17.00 Szigetvár, Szt. Rókus ministráns-próba
17.30 vesperás
18 óra szentmise, Édesanyáért és a Raáb cs. † tagjaiért

május 20. Pünkösdhétfő
9 óra Szulimán szentmise
10.30 Szentegát szentmise

A héten csütörtökön Nepomuki Szt. János püspök emléknapja lesz. Pünkösdvasárnap teljes búcsút nyerhetünk a Veni Creator kezdetű pünkösdi himnuszunk elimádkozásakor.

Kedden Felföldi László megyéspüspök úr lesz a vendégünk a turbéki otthon imatermének és Dr. Keresztes Pál atya emléktáblájának megáldásakor, majd a plébánián tartandó papi tanácskozáson.

Pénteken püspök úr szervezésében több előadó érkezik a plébániára a Férfitalálkozó megtartására Közösség, magány témában. Minden érdeklődő férfit várunk szeretettel!

Szombaton reggel 9-kor a horváthertelendi önkormányzattól a Hollófészek-kilátóhoz kirándulunk. Táv 20km, szintkülönbség 391m. Jelentkezni a plébánián emailben 16-a estig kell az utazás miatt. Este 9-kor a Szt. Antal-templomban Lozsányi Tamás (orgona) és Solymosi Péter (trombita) ingyenes hangversenye lesz a Filharmónia szervezésében.

Június 15-én szombaton tartjuk a szigetvári Páduai Szt. Antal-templom búcsúját, melyre mindenkit szeretettel hívunk. 17.30-kor imaóra, 18 órakor búcsúi szentmise lesz a templomban. 19 órától a Tinódi Lantos Sebestyén általános iskola ebédlőjében egyházközségi bált tartunk a búcsúnap tiszteletére. A bál egyfajta lezárása is a tanévnek. Szeretettel hívunk minden időst és fiatalt, nagyszülőt, szülőt és gyermeket! A bált a Csillagvirág Egyesület Csipkevirág néptánccsoportjának műsora teszi igazi ünneppé. Duffka Adrienn növendékeivel tánctanításra is készül az este során. Báli zenéről Kovács Péter (Pécs) gondoskodik. A bál batyus-jellegű és zártkörű. Belépéshez előzetes jelentkezés szükséges a plébánia elérhetőségein. A tombolán befolyt összeggel nyári gyermekprogramjainkat támogatjuk. Nyereménytárgyakat köszönettel fogadunk. Kérjük a felnőtteket, hogy 3.000 Ft-tal támogassák rendezvényünket. A 18 év alattiaktól csak regisztrációt kérünk.

Kérjük, rendelkezzenek adójuk 1%-ról a Katolikus Egyház javára! Technikai szám: 0011. Kérjük, adójuk másik 1%-val támogassák a katolikus alapítványokat, úgy mint a Katolikus Karitász, a Katolikus Szeretetszolgálat vagy a Házashétvége Közösség alapítványa. Kérjük, hívják fel erre a lehetőségre ismerőseik figyelmét is. Köszönjük!

Rosner Zsolt plébános Utazás ünnepről ünnepre című könyve 3.000 Ft-ért kapható a sekrestyében.