Szentmisék rendje

A szentmiséken (M) Rosner Zsolt plébánossal, az igeliturgiákon (I) Harcsa Gyula tanár úrral, Pasztorek Jánossal vagy a plébános úrral találkozhatnak.

(M)= szentmise, (I)= igeliturgia, Gy=gyóntatás, SzR=szentségimádás és rózsafüzér

  • Vannak reggeli szentmisék is Szigetváron. Ezeket lásd a heti hirdetésekben.
  • Szerdán, elsőcsütörtökön a Rókus-templomban van szentmise este 6 órakor.
  • Pénteken a Szt. Antal-templomban van szentmise este 6 órakor.
  • Harmadik csütörtökön a turbéki szociális otthonban van szentmise, a mozsgói szociális otthonban és a szigetvári idősek otthonában pedig igeliturgia.
  • Harmadik pénteken kórházi beteglátogatás van

Február

február 1.
17.15 Szigetvár (R) SzRf
18.00 Szigetvár (R) M

február 2. Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M gyertyaszenteléssel

február 3.
13.00 Hobol, Család Klub
14.30 Hobol M gyermekmegáldással, Balázs-áldással
16.00 Szentlászló, Család Klub
17.00 Szentlászló M gyermekmegáldással, Balázs-áldással
17.15 Szigetvár (A) Lourdes-i kilenced

február 4. Évközi V. Vasárnap
09.00 Almamellék M Balázs-áldással
10.30 Szigetvár (A) M gyermekmegáldással, Balázs-áldással
17.00 Szigetvár (R) ministránsf.
17.15 Szigetvár (R) Lourdes-i kilenced
18.00 Szigetvár (R) M gyermekmegáldással, Balázs-áldással

február 5.
17.15 Szigetvár (A) Lourdes-i kilenced

február 6.
17.15 Szigetvár (A) Lourdes-i kilenced

február 7.
17.15 Szigetvár (R) Lourdes-i kilenced
18.00 Szigetvár (R) M

február 8.
17.15 Szigetvár (A) Lourdes-i kilenced

február 9.
17.15 Szigetvár (A) Lourdes-i kilenced
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

február 10.
17.15 Szigetvár (A) Lourdes-i kilenced

február 11. V. Évközi Vasárnap, Betegek Világnapja, Házasság Hete
08.00 Szulimán M
09.15 szigetvári plébánia, bérmálkozók
09.45 Szigetvár (A) Lourdes-i kilenced
10.30 Szigetvár (A) M, betegek kenetének kiszolgáltatása
16.00 Szigetvár, Tinódi Iskola, Család Klub süteményvásárral, társasjáték klubbal, elsőáldozói felkészítővel, játszóházzal a kicsiknek, előadással (Dr. Csete Sándor és Varga Nikolett: Preferenciáink változásai a párkapcsolatban)
17.20 Szigetvár (R) Rf
18.00 Szigetvár (R) M, házaspárok, jegyesek megáldása

február 14. Hamvazószerda
17.00 Szentlászló M hamvazással
18.00 Szigetvár (R) M hamvazással

február 15.
09.00 Szigetvár, Idősek O. I
10.00 Mozsgó, Szociális O. I
13.30 Turbék, Szociális O. M
16.45 Ibafa M
17.45 szentlászlói plébánia, elsőáldozói szülői értekezlet

február 16.
10.00 Szigetvári Kórház, beteglátogatás
15.00 Szulimán, keresztút
16.30 szigetvári plébánia, elsőáldozói szülői értekezlet
17.15 Szigetvár (A) keresztút
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

február 17.
14.45 Szentegát, Gy
15.00 Szentegát, M
16.00 Bánfa M

február 18. Nagyböjt I. Vasárnapja
08.45 Boldogasszonyfa Gy
09.00 Boldogasszonyfa M
10.30 Szigetvár (A) M, a keresztelendők bemutatása
17.00 Szigetvár (R) ministránsf.
17.30 Szigetvár (R) V
18.00 Szigetvár (R) M

február 21.
18.00 Szigetvár (R) M

február 23.
16.00 Szentlászló, keresztút
17.15 Szigetvár (A) keresztút
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

február 25. Nagyböjt II. Vasárnapja
09.00 Mozsgó M
10.30 Szigetvár (A) M
14.30 Szigetvár, Tinódi Iskola Nagyböjti lelki délután Felföldi László megyéspüspökkel. Elmélkedések, imaórák, gyónási lehetőség, lelki beszélgetés vendég atyákkal. Gyerekeknek játszóház és fabatkagyűjtő verseny a TurbéKihívás 2024 keretében.
18.00 Szigetvár, Tinódi Iskola tornaterme M

február 28.
18.00 Szigetvár (R) M

Március

március 1.
17.15 Szigetvár (A) keresztút

március 3. Nagyböjt III. Vasárnapja
10.30 Szigetvár (A) I
17.20 Szigetvár (R) Rf
18.00 Szigetvár (R) I

március 6.
18.00 Szigetvár (R) M

március 7.
17.15 Szigetvár (R) SzRf
18.00 Szigetvár (R) M

március 8.
14.00 Mozsgó, keresztút
17.15 Szigetvár (A) keresztút
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

március 9.
13.00 Szigetvár-Turbék Városi Keresztút
17.45 Szentlászló Gy
18.00 Szentlászló M

március 10. Nagyböjt IV. Vasárnapja
08.00 Boldogasszonyfa M
09.15 Szigetvári Plébánia, keresztelendők
10.30 Szigetvár (A) M, keresztelendők I. skrutíniuma
17.00 Szigetvár (R) ministránsf.
17.30 Szigetvár (R) V
18.00 Szigetvár (R) M

március 13.
18.00 Szigetvár (R) M

március 14.
09.00 Szigetvár, Idősek O. I
10.00 Mozsgó, Szociális O. I
13.30 Turbék, Szociális O. M
16.45 Ibafa Gy
17.00 Ibafa M

március 15.
10.00 Szigetvár, kórházi beteglátogatás
16.00 Szentlászló keresztút
17.15 Szigetvár (A) keresztút
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

március 16.
14.15 Mozsgó Gy
14.30 Mozsgó M
15.45 Almamellék Gy
16.00 Almamellék M

március 17. Nagyböjt V. Vasárnapja

07.45 Bánfa Gy
08.00 Bánfa M
09.15 Szigetvári Plébánia, bérmálkozók, keresztelendők
10.30 Szigetvár (A) M, keresztelendők II. skrutíniuma
17.00 Szigetvár (A!) ministránsf.
17.30 Szigetvár (R) V
18.00 Szigetvár (R) M

március 20.
18.00 Szigetvár (R) M

március 21.
17.00 Szigetvár (A) TurbéKihívás 2024 Jótékonysági hangverseny

március 22.
17.15 Szigetvár (A) keresztút
18.00 szigetvári plébánia, Férfitalálkozó

március 23.
14.30 Hobol Gy
15.00 Hobol M
16.15 Szulimán Gy
16.30 Szulimán M
17.45 Szentlászló Gy
18.00 Szentlászló M

március 24. Virágvasárnap
09.15 Szigetvár (A) M, bérmálkozók
10.30 Szigetvár (A) M barkaszentelési körmenet passióénekléssel
17.20 Szigetvár (R) Rf/Gy
18.00 Szigetvár (R) M

március 27.
18.00 Szigetvár (A) M

március 28. Nagycsütörtök
08.00 Szigetvár (A) Sötétzsolozsma
10.00 Pécsi Székesegyház, krizmaszentelési szentmise
18.00 Szigetvár (R) Az Utolsó Vacsora miséje, agapé

március 29. Nagypéntek
08.00 Szigetvár (A) Sötétzsolozsma
15.00 Almamellék keresztút
16.30 Szigetvár (R) Gy
17.15 Szigetvár (R) keresztút
18.00 Szigetvár (R) A mi Urunk szenvedésének ünnepe

március 30. Nagyszombat
08.00 Szigetvár (A) Sötétzsolozsma
10.00-12.00 Szigetvár (R) Szent Sír-látogatás
16.00 Szentlászló Húsvét vigíliája feltámadási körmenettel, ételszenteléssel
19.00 Szigetvár (R) Húsvét vigíliája felnőtt kereszteléssel, feltámadási körmenettel, ételszenteléssel

március 31. Húsvétvasárnap
09.00 Szentegát M ételszenteléssel
09.00 Boldogasszonyfa I
09.45 Bánfa I
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) M, húsvétvasárnapi misztériumjáték, diákok keresztelése, ételszenteléssel
11.00 Hobol I
11.00 Ibafa I
17.30 Szigetvár (R) V
18.00 Szigetvár (R) M

Április

április 1. Húsvéthétfő
08.30 Almamellék M
09.45 Szulimán M
10.30 Szigetvár (A) I
11.00 Mozsgó M
17.00 Turbék Öröm útja

április 3.
18.00 Szigetvár (R) M

április 4.
17.15 Szigetvár (R) SzRf
18.00 Szigetvár (R) M

április 5.
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M
18.30 szigetvári plébánia Plébániai Férfitalálkozó

április 7. Húsvét II. (Irgalmasság) Vasárnapja
09.00 Hobol M
10.00 Hobol Diák Klub
10.00 Szentlászló I
11.00 Szentlászló Diák Klub
10.30 Szigetvár (A) M
15.00 szigetvári plébánia jegyesalkalom
17.00 Szigetvár (R) ministránsf.
17.15 Szigetvár (R) Öröm útja
18.00 Szigetvár (R) M

április 14. Húsvét III. Vasárnapja
09.00 Almamellék I
09.15 Mozsgó I
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) I
16.00 Szigetvár, Tinódi Iskola, Család Klub süteményvásárral, társasjáték klubbal, elsőáldozói felkészítővel, játszóházzal a kicsiknek, előadással (Kapitányné Légrádi Éva: Kamaszok! - Neveljünk szeretettel!)
17.20 Szigetvár (R) Rf
18.00 Szigetvár (R) M

április 17.
18.00 Szigetvár (R) M

április 18.
09.00 Szigetvár, Idősek O. I
10.00 Mozsgó, Szociális O. I
13.30 Turbék, Szociális O. M
16.45 Ibafa M

április 19.
10.00 Szigetvári Kórház, beteglátogatás
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

április 20.
17.00 Hobol Család klub
18.00 Hobol M
18.15 Szentlászló Család Klub
19.15 Szentlászló M

április 21. Húsvét IV. Vasárnapja
08.00 Bánfa M
09.15 Szulimán I
09.15 Szigetvári Plébánia, bérmálkozók
10.30 Szigetvár (A) M
10.30 Szentegát I
12.00 Turbék, búzaszentelés
17.00 Szigetvár (R) ministránsf.
17.30 Szigetvár (R) V
18.00 Szigetvár (R) M

április 24.
18.00 Szigetvár (R) M

április 27.
19.30 Szentlászló, Iskola, Májusváró egyházközségi bál

április 28. Húsvét V. Vasárnapja
08.00 Boldogasszonyfa M
09.15 Szigetvár (A) M, bérmálkozók
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) M
16.30 szigetvári plébánia, elsőáldozói felkészítő
17.20 Szigetvár (R) Rf
18.00 Szigetvár (R) M

Május

május 1.
délelőtt Szigetvári Vár, Városi majális, TurbéKihívás 2024
17.30 Szigetvár (R) májusi litánia
18.00 Szigetvár (R) M

május 2.
17.15 Szigetvár (R) SzRf, májusi litánia
18.00 Szigetvár (R) M

május 5. Húsvét VI. Vasárnapja
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) I
17.00 Szigetvár (R) ministránsf.
17.30 Szigetvár (R) májusi litánia
18.00 Szigetvár (R) M

május 6.
20.00 Szigetvár-Turbék máriás körmenet, májusi litánia

május 8.
17.30 Szigetvár (R) májusi litánia
18.00 Szigetvár (R) M

május 9.
16.40 Szentlászló májusi litánia
17.00 Szentlászló elsőáldozói próba

május 10.
16.00 Bánfa májusi litánia
17.30 Szigetvár (A) májusi litánia
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M
18.45 szigetvári plébánia, bérmálkozók

május 11.
09.00 Szentlászló elsőáldozói főpróba, gyónás
13.00 Hobol Család Klub
14.30 Hobol M

május 12. Mennybemenetel ünnepe
09.00 Szentlászló M elsőáldozás
10.30 Szigetvár (A) I
11.00 Almamellék M, búcsú
16.30 szigetvári plébánia, elsőáldozói felkészítő
17.30 Szigetvár (R) májusi litánia
18.00 Szigetvár (R) M

május 15.
17.30 Szigetvár (R) májusi litánia
18.00 Szigetvár (R) M

május 16.
09.00 Szigetvár, Idősek O. I
10.00 Mozsgó, Szociális O. I
13.30 Turbék, Szociális O. M

május 17.
10.00 Szigetvári Kórház, beteglátogatás
16.00 Szentlászló májusi litánia
17.30 Szigetvár (A) májusi litánia
18.00 szigetvári plébánia Férfitalálkozó

május 19. Pünkösdvasárnap
09.00 Mozsgó M
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) M
17.00 Szigetvár (R) ministránsf.
17.30 Szigetvár (R) V
18.00 Szigetvár (R) M

május 20. Pünkösdhétfő
09.00 Szulimán M
10.30 Szentegát M

május 22.
17.30 Szigetvár (R) májusi litánia
18.00 Szigetvár (R) M

május 24.
16.00 Almamellék májusi litánia
17.30 Szigetvár (A) májusi litánia
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M
18.30 szigetvári plébánia Plébániai Férfitalálkozó
18.45 szigetvári plébánia, bérmálkozók

május 25.
16.00 Boldogasszonyfa M
17.00 Szentlászló Család Klub
18.00 Szentlászló M

május 26. Szentháromság Vasárnapja
08.15 Ibafa M, búcsú
09.45 Hobol M, búcsú
10.30 Szigetvár (A) I
11.00 Bánfa M, búcsú
16.30 szigetvári plébánia, elsőáldozói felkészítő, elsőáldozói próba
17.30 Szigetvár (R) májusi litánia
18.00 Szigetvár (R) M

május 29.
17.30 Szigetvár (R) májusi litánia
18.00 Szigetvár (R) M

május 31.
14.00 Mozsgó májusi litánia
17.30 Szigetvár (A) májusi litánia
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

Június

június 1.
délután Szigetvár (R) virágsátrak állítása

június 2. Úrnapja
08.15 Szentlászló Család klub, körmeneti oltárok díszítése
09.00 Szentlászló M körmenettel
10.30 Szigetvár (A) I
11.00 Almamellék M
16.30 Szigetvár (R) virágsátrak díszítése
17.00 Szigetvár (R) ministránsf.
17.30 Szigetvár (R) V
18.00 Szigetvár (R) M körmenettel, agapéval

június 5.
17.30 Szigetvár (R) Jézus Szíve litánia
18.00 Szigetvár (R) M

június 6.
17.15 Szigetvár (R) SzRf, Jézus Szíve litánia
18.00 Szigetvár (R) M

június 7. Jézus Szíve ünnepe
15.00 Antalszállás Jézus Szíve litánia
17.30 Szigetvár (A) Jézus Szíve litánia
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M
18.45 szigetvári plébánia, bérmálkozók

június 8.
09.00 Szigetvár (R) elsőáldozói főpróba, gyónás
17.45 Hobol M Te Deum
19.00 Szentlászló M

június 9. Évközi X. Vasárnap
08.00 Szulimán M
10.30 Szigetvár (R!) M elsőáldozás
17.30 Szigetvár (A!) Jézus Szíve litánia
18.00 Szigetvár (A!) M

június 12.
17.30 Szigetvár (R) Jézus Szíve litánia
18.00 Szigetvár (R) M

június 13.
09.00 Szigetvár, Idősek O. I
10.00 Mozsgó, Szociális O. I
13.30 Turbék, Szociális O. M
16.45 Szentlászló Jézus Szíve litánia

június 14.
10.00 Szigetvári Kórház, beteglátogatás
17.30 Szigetvár (A) Jézus Szíve litánia
18.00 Szigetvár (A) M

június 15.
14.30 Bánfa M
17.30 Szigetvár (A) Szent Antal-imaóra
18.00 Szigetvár (A) M, búcsú, Te Deum, búcsúi bál

június 16. Évközi XI. Vasárnap
09.00 Szentegát M
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) M
17.30 Szigetvár (R) Jézus Szíve litánia
18.00 Szigetvár (R) M
18.50 szigetvári plébánia, ministráns-évzáró

június 21.

17.30 Szigetvár (A) Jézus Szíve litánia
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

június 22.
16.30 Boldogasszonyfa M
17.45 Ibafa M
19.00 Mozsgó M

június 23. Évközi XII. Vasárnap
09.00 Szentlászló M, búcsú, Te Deum
10.30 Szigetvár (A) M
17.30 Szigetvár (R) Jézus Szíve litánia
18.00 Szigetvár (R) M

június 30. Évközi XIII. Vasárnap
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) I
17.30 Szigetvár (R) Jézus Szíve litánia
18.00 Szigetvár (R) I

Július

július 2. Sarlós Boldogasszony ünnepe
18.00 Boldogasszonyfa M, búcsú

július 5.
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

július 7. Évközi XIV. Vasárnap
09.00 Mozsgó I
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) I
18.00 Szigetvár (R) I

július 13.
15.30 Bánfa M
18.00 Szulimán M
19.00 Szentlászló M

július 14. Évközi XV. Vasárnap
09.00 Szentegát M, búcsú
10.30 Szigetvár (A) M
18.00 Szigetvár (R) M

július 18.
09.00 Szigetvár, Idősek O. I
10.00 Mozsgó, Szociális O. I
13.30 Turbék, Szociális O. M

július 19.
10.00 Szigetvári Kórház, beteglátogatás
17.30 Szigetvár (A) Gy
18.00 Szigetvár (A) M

július 20.
14.30 Hobol M
17.30 Ibafa M

július 21. Évközi XVI. Vasárnap
09.00 Szentlászló M
10.30 Szigetvár (A) M
18.00 Szigetvár (R) M

július 28. Évközi XVII. Vasárnap
09.00 Almamellék I
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) I
18.00 Szigetvár (R) I

Augusztus

augusztus 4. Évközi XVIII. Vasárnap
09.00 Boldogasszonyfa I
09.00 Bánfa I
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) I
18.00 Szigetvár (R) I

augusztus 11. Évközi XIX. Vasárnap
09.00 Szentegát I
09.00 Ibafa I
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) I
18.00 Szigetvár (R) I

augusztus 15. Nagyboldogasszony ünnepe
18.00 Szentlászló I
18.00 Szigetvár (A) I

augusztus 18. Évközi XX. Vasárnap
09.00 Szulimán I
09.00 Hobol I
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) I
18.00 Szigetvár (R) I

augusztus 20. Szent István király ünnepe
09.00 Szentlászló M kenyérmegáldással
18.00 Szigetvár (R) M kenyérmegáldással

augusztus 22.
09.00 Szigetvár, Idősek O. I
10.00 Mozsgó, Szociális O. I
13.30 Turbék, Szociális O. M

augusztus 23.
10.00 Szigetvári Kórház, beteglátogatás

augusztus 24.
13.30 Szigetvár (R) Gy
14.00 Szigetvár (R) M, búcsú

augusztus 25. Évközi XXI. Vasárnap
09.00 Almamellék M
10.00 Szentlászló I
10.30 Szigetvár (A) M
18.00 Szigetvár (R) M

augusztus 31.
18.00 Mozsgó M

Szeptember